Co Bydgoszcz może zaproponować firmom?

dluga-street-903732_960_720

Jednym z kryteriów, pod jakimi oceniamy atrakcyjność polskich miast, jest ich stosunek do biznesu i rozwoju firm. W takich rankingach zastanawiamy się nad tym, jakie udogodnienia miasta oferują swoim rodzimym (ale często również i nierodzimym) przedsiębiorcom. Bydgoszcz przez ostatnie lata rośnie w siły i staje się coraz bardziej przyjazna biznesowi. Dowodem na to niech będą licznie powstające sale konferencyjne Bydgoszcz, które zachęcają coraz większe rzesze firm do organizowania swoich spotkań nie tylko w mieście, ale również na obrzeżach, a nawet pośród urokliwych lasów Borów Tucholskich!

Warto, organizując konferencję biznesową, brać pod uwagę ten rejon Polski. Stanowi on bowiem dużą nadzieję na przyszłość i stawia coraz większe kroki na przedsiębiorczej drodze, zajmując coraz lepsze lokaty w rankingach ośrodków badawczych. Oprócz konferencji warto pokusić się o zorganizowanie pośród bogatego tucholskiego anturażu wyjazdu integracyjnego. Pracownicy na pewno docenią pomysłowość i oryginalność takiej formy spędzenia czasu.

biznes bydgoszczOceniając Bydgoszcz pod względem przyjazności wobec biznesu, można skorzystać z badań przeprowadzanych rokrocznie przez magazyn Forbes, który tworzy rankingi miast, w których firmy mają się najlepiej. Bydgoszcz zamyka pierwszą dziesiątkę miast powyżej 300 tysięcy mieszkańców. Nie jest to mały sukces. A może być i jeszcze lepiej. Według obliczeń w 2016 roku właśnie w Bydgoszczy powstało aż 428 nowych firm! To optymistyczna prognoza dla wszystkich tych, którzy mają w planach założenie własnego interesu właśnie w tym mieście.

A pomysłów na własny biznes w Bydgoszczy może być naprawdę wiele. Od firm budowlanych, których miasto potrzebuje z uwagi na wielość nowych inwestycji, z których najpopularniejszymi są nowe galerie handlowe, sale konferencyjne i apartamenty mieszkalne, poprzez kawiarnie, które w centrum miasta święcą swój triumf, aż po antykwariat czy nawet punkt ksero, z których tłumnie korzystają studenci (a ich w Bydgoszczy nie brakuje!).

sale konferencyjne Bydgoszcz

Wiele firm organizuje swoje wyjazdy służbowe właśnie w Bydgoszczy, wynajmując miejsca, w których można przeprowadzić wykład, szkolenie, albo kilkudniową imprezę integracyjną. Świadczy to o dużym zaufaniu przedsiębiorców do bydgoskich hoteli oraz biurowców. To dobry znak na przyszłość.