Jak wybrać fotel biurowy?

Jeśli mamy pracę siedzącą, fotel biurowy jest bardzo ważny, a jego odpowiedni wybór może mieć bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Jak wybrać siedzisko do biurka, żeby nasze plecy na tym nie ucierpiały?

Ergonomia
Najważniejszym czynnikiem, który powinien wpłynąć na nasz wybór jest ergonomia fotela. Nie da się jednak ukryć, że analiza tego parametru wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Należy zacząć od zastanowienia się w jaki sposób pracujemy i w jakich pozycjach najczęściej siedzimy. W drugiej kolejności, należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

Wysokość
Siedząc w fotelu biurowym, nasze kolana powinny być zgięte pod kątem 90 stopni. Jeśli nasze siedzenie będzie za niskie lub za wysokie, może się okazać, że będą nas bolały plecy, bo ciężar naszego ciała nie będzie rozłożony we właściwy sposób.

Podłokietniki
Powinny one wspierać nasze ręce przez cały czas, a więc warto poszukać fotela, w którym można je regulować. Ich wysokość powinniśmy dostosowywać do tego, co w danym momencie robimy. Niestety większość foteli nie pozwala na regulowanie podłokietników i takich modeli powinniśmy unikać.

Oparcie
Z pewnością nie powinno ono być proste. Oparcie powinno dopasować się do kształtu kręgosłupa, a najlepiej jeśli będzie miało podparcie w odcinku lędźwiowym. Ważne jest to, żeby dopasować je do naszego wzrostu. Dzięki temu nie będziemy mieć problemów z bólami pleców i będziemy mogli pracować przez długie godziny bez żadnych kłopotów. Dobrze, jeśli będzie się można na nim odchylić do tyłu podczas przerw w pracy.

Siedzenie
Przede wszystkim musi być miękkie, żeby było nam na nim wygodnie. Z drugiej strony nie powinno być zbyt głębokie, bo sprawia to, że będziemy szybciej się męczyć.

Co jeszcze?
Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to, czy fotel, nad którym się zastanawiamy ma kółka. Będą one sporym ułatwieniem, bo będziemy mogli przemieszczać się na nim nie niszcząc podłogi. Jednak najważniejsze jest to, żeby to nam było na nim wygodnie. Dlatego tak ważne jest to, żeby usiąść na danym fotelu jeszcze zanim dokonamy zakupu. W ten sposób będziemy mogli zdecydować czy ten model nam odpowiada, czy musimy szukać czegoś innego. Ważne jest też to, żeby na jednym fotelu siadała tylko jedna osoba. Jest to mebel, który dostosowuje się do danego użytkownika i jeśli będziemy go dzielić z innymi, może się okazać, że będzie nam na nim niewygodnie. Warto też pamiętać o tym, że na fotelu biurowym nie warto specjalnie oszczędzać. W końcu jest to siedzisko, na którym spędzimy całkiem sporo czasu!

Więcej szukaj na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html